sportcoachcentrum KONZULTÁCIÓ
Csapatunk

BÜSZKÉK VAGYUNK INTEGRÁLT TANÁCSADÓ CSAPATUNKRA, AKIK A SPORTSZAKMA MINDEN ELMÉLETI ÉS GYAKORLATI TERÜLETÉT KÉPVISELIK

Poós Miklós

Szervezeti tanácsadó, tréner és akkreditált Unitive coach. Közgazdász, MBA, mentálhigiénés tanácsadó. Több, mint 2000 óra coaching tapasztalattal a háta mögött 20 éve dolgozik a csapatokban és szervezetben lévő tehetség és potenciál kibontakoztatásáért olyan hazai és nemzetközi cégek vezetőivel, mint a Porsche, a Siemens, vagy a Mirosoft. A DVTK Mentális Divíziójának vezetőjeként 22 sportág több, mint 3000 sportolójának mentális fejlesztési rendszerének kialakításáért felel.

„A sportolókkal és sportcsapatokkal való munka számomra művészimunka. Kreatív és alkotó együttműködés, amiben segítek megtalálni és kibontakoztatni a bennük lévő lehetőségeket, ami új erőforrásokat teremt, emberi- és teljesítmény célokat támogat.”

Solymosi Krisztina

Pszichológus, közgazdász - több mint 20 év vezetői készségfejlesztési, coaching és szervezetfejlesztési tanácsadói tapasztalattal a hátam mögött rendíthetetlenül hiszek a változás erejében.
Mottóm: “Sohasem késő megtalálni önmagad jobb változatát.”
Meggyőződésem, hogy mindenki - legyen az egyén, csoport, sportcsapat vagy szervezet - bármikor, bármilyen élethelyzetben képes váltani és változni, ha értelmes célokat állítanak elé és elkötelezetté tudják tenni a változások iránt. Erre nincsenek sablon módszerek, a tréning és a szervezetfejlesztés, bár csoportos műfajok, mégis bármilyen fejlesztési folyamat során az egyén szintjén kell tudni megfogalmazni a problémákat. Ebben a folyamatban az én legfontosabb feladatom szerintem az, hogy a csoport kezdetben kusza erővonalaiból kialakítsam azt a harmóniát, amelyben minden egyes személy képes megtalálni a saját fejlődéséhez vezető egyéni utat.”

Dr. Lubinszki Mária

Sportszakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus, vezetői coach. Több mint 10 éve foglalkozik élsportolókkal és az utánpótlás korosztállyal, egyéni sportolókkal és csapatokkal. A Miskolci Egyetem Tanárképző Intézetének tanszékvezető egyetemi docenseként a képzések területén közel 20 év oktatási tapasztalattal rendelkezik.

"Rendíthetetlenül hiszek abban, hogy a sportolók mentális felkészítésébe fektetett munka sokszorosan megtérül a sportversenyeken túl az élet minden területén. A sportoló csak az önmagába, a személyiségébe és képességeibe vetett hit által tud sikeres lenni, és megtalálni a küzdelmeiben az értelmet. Az ebben a folyamatban való támogatás teszi igazán értékessé és különlegessé a mi munkánkat."

Papp Lili

Egészségszakpszichológus, személyközpontú konzulens-jelölt

Munkám során fontos számomra, hogy segítsem a klienseimet az egyensúly megtalálásában. Törekszem arra, hogy az egyéni adottságokhoz igazodva és a testi-lelki szükségleteket szem előtt tartva hozzuk ki a legjobbat az adott helyzetből. A sportolói élet megmérettetéseiben fontos, hogy ismerjük és tudjuk használni az erőforrásainkat, hogy tisztában legyünk saját határainkkal, és azzal, hogy meddig tolhatjuk ki őket, és hogy kellő mentális rugalmassággal tudjunk szembenézni a kihívásokkal. A sport emellett gyakran világít rá önismereti kérdésekre is, hiszen bizonyos értelemben önmagunkkal versenyzünk nap, mint nap. Szívesen kísérek sportolókat önmaguk és saját útjuk megtalálásában, hogy a számukra legfontosabb sportágban valódi kiteljesedést élhessenek meg.

Nádasi-Csáki Dorottya

Sport szakpszichológus, a DVTK Labdarúgó Sportakadémia szakembere. Több mint hét éve foglalkozik a labdarúgáson kívül számos sportág egyéni sportolóival, csapataival, és edzőivel.

A sportolás és a teljesítmény lélektana a gyerekkori kezdetektől érdekli, kutatja a sikeres sportolóvá válás folyamatát, illetve a hatékony csapatmunkáét. Gyakran kerül figyelme fókuszába a sportolót nevelő és támogató közeg, mint a család és az edzők. Meggyőződése, hogy jelenlétük és részvételük minősége döntő fontosságú a versenyzőkben rejlő potenciál beteljesítésében.

Kisgyermek kora óta táncol, csoportos fitnesz instruktorként pedig igyekszik a másik oldalon is hitelesen alkotni.

Ipacs Dávid

Klinikai gyermeklélektan szakirányon végzett pszichológus, sportszakpszichológus.

Az elmúlt években dolgoztam egyéni sportolókkal és sportcsapatokkal az amatőr szinttől kezdve a válogatott játékosokig. A munkám során nem csupán teljesítmény növelésére helyezem a hangsúlyt, mert az vallom, hogy minden segítő tevékenység végső célja az egyén adaptívabb működésének elősegítése és a szubjektív jóllétének előre mozdítása. Sok esetben találhatunk a sportban megjelenő problémák hátterében mélyebb, pszichés eredetű gondokat. Ilyenkor a probléma gyökerére is érdemes hangsúlyt fektetni, hogy hosszú távú pozitív hatást érhessünk el, ebben segít számomra a klinikai szemléletmód.

„Ha depressziós vagy a múltban élsz. Ha szorongsz, akkor a jövőben. Ha békében élsz…akkor élsz a jelenben.”

Balázs Fruzsina

Sportpszichológiai szakpszichológus, tanácsadó szakpszichológus jelölt

Gyerekkoromban versenyszerűen úsztam, amatőr szinten pedig jelenleg is versenyzem, így mindig is egyértelmű volt számomra, hogy pszichológusként leginkább sportolókkal szeretnék dolgozni, hiszen saját tapasztalatból tudom, hogy milyen kemény világ az élsport, ami nagy terheket és elvárásokat rakhat a sportolókra, edzőkre, szülőkre egyaránt. Jelenleg egyéni és csoportos sportpszichológusi felkészítést tartok gyerekeknek és felnőtteknek, emellett pedig 4. éve dolgozom iskolapszichológusként, így a családokkal való munkában, a rendszerszemléletben való gondolkodásban is van tapasztalatom.

Fontosnak tartom, hogy folyamatosan képezzem magam, így jelenleg az ELTE tanácsadó szakpszichológus szakirányú továbbképzését végzem.

Fekete Zsuzsa

Amikor sportoló lettél, talán nem is sejtetted, hogy mivel jár a reflektorfény; néha áldás, de előfordul, hogy átokként nehezedik rád. Nem elég a kiválóság, a pályán, a versenyeken nyújtott jó teljesítményről tudni kell beszélni. A kudarcokról még inkább. 

Fekete Zsuzsa, médiamentor, coach, mentálhigiénés szakember. Huszonötéves médiapályafutásom alatt szerkesztettem híreket, irányítottam szervezetek kommunikációját, és a szívemnek legkedvesebb feladatot, interjúk ezreit készítettem el. Pontosan tudom, milyen az, amikor marcangolod magad egy szerencsétlen gól, balul elsült mozdulat vagy kihagyott helyzet miatt, és látom azt is, milyen, amikor „megtalálnak” a szurkolók és ott állsz eszköztelenül. A tudatos kommunikáció segíthet abban, hogy jó irányba haladjon a pályafutásod, vagy ha kisiklik, újra sínre kerüljön.

Tóth Máté

Pszichológus, proaktív coach. Magánvállalkozóként valamint Employee Assistance Program keretein belül vezetek egyéni pszichológiai konzultációs illetve coaching folyamatokat. A sport pszichológiai oldalával elsőként évtizedes kosárlabda karrierem során találkoztam, később pedig ezen sajátélmény hatására álltam a pszichológusi pályára is. 

Munkám során empátiával, alázattal és kreativitással fordulok az emberi élet nehézségeihez, mások pszichés támogatása számomra egyet jelent az önmegvalósítással.

Bálint Cecília

Mestercoach, interkulturális tanácsadó, testsúly-coach. Több mint 10 éve segít cégeket, vezetőket, csapatokat és egyéni ügyfeleket a kiegyensúlyozott működésben.

A testsúly-coach, mint minden coach, segít ügyfelének a folyamat elején egy világos, pozitív, előremutató (ez esetben testsúlyt érintő) célt kitűzni. A közös munka során pedig abban támogatja őt, hogy felismerje, mit és hogyan kellene megváltoztatnia hozzáállásában, meggyőződéseiben, és szokásaiban a tartós változás érdekében. 

A testsúly-coachingban azon van a hangsúly, hogy az ügyfél megértse, mit tehet a hagyományos, statisztikailag igazoltan minimális hatékonysággal bíró kalóriaszámoló módszereken túl, kognitív és lelki szinten egy jobb minőségű, egészségesebb, magabiztosabb, testi-lelki-egyensúlyban megélt életért. A felismerések tettekre váltásához pedig abban segít, hogy megfelelő eszköztárat alakítson ki a fentiek megvalósításához.

Paszternák Ténia

Egészségpszichológus, képzésben lévő pár- és családterapeuta

A Debreceni Egyetemen szerzett egészségpszichológiai diplomámat később család –és párterápia tanulmányokkal egészítettem ki, a folyamatos továbbképzés, önfejlesztés jegyében. A sportpszichológia felé végül a múltam és családi hátterem vitt tovább. Aktív sportolóként tudom, hogy az egyéni és a csapat teljesítmény is legalább annyira a lélek fejlesztésén, mint a test edzésén múlik. A képességek kibontakozásához, az elvárások teljesítéséhez hatalmas mentális támogatást igényelnek a serdülők és fiatal felnőttek egyaránt, akikkel munkám során foglalkozhatok. 

Terápiás foglalkozásaimon, változatos módon használom az általam ismert pedagógiai és pszichológiai eszközöket egyaránt. Rugalmas és őszinte támogató munkát végzek annak érdekében, hogy a felnövekvő generáció tagjai magabiztosan teljesíthessenek az életben és a pályán.

„ A falak, amelyek fogva tartják az embereket, csupán képzeletük termékei, nem valósak”.

Mercz-Madarassy Kitti

Okleveles Pszichológus, Egyetemi oktató

Ahogyan a sport egy fontos eszköz a mentális egészség eléréséhez és megtartásához, úgy a sportolók mentális egészsége elengedhetetlen a folyamatosan kiemelkedő teljesítmény produkálásához. Ennek elérésében szerepet játszik többek között a sportoló személyisége, módszerei és eszközei (pl. stresszkezelés), valamint a környezete, edzők, szülők, egyéb társas kapcsolatok felől érkező üzenetek is. Ennek fényében a rendszerszemlélet jegyében igyekszem segíteni klienseimet, hogy minél többet kihozhassanak magukból/gyermekükből/játékosukból a pályán, és azon kívül is. Munkámban többek között élsportolói múltam is nagy segítségre van.

„Egységben kétségtelenül.”

Pék Dávid

Munka és szervezetpszichológia szakirányon végzett sport szakpszichológus. 

Sportpszichológusként több mint 6 éve dolgozom a DEAC Kosárlabda Akadémián. Korábban 4 évig a DVSE vízilabdázóival foglalkoztam. Emellett még csapatsportok területén labdarúgókkal, jégkorongozókkal, valamint egyéni sportolókkal (pl. vívás, párbajtőr) foglalkozom. Munkáim során felnőtt, első osztályban versenyző profi sportolókkal, válogatott játékosokkal, valamint az utánpótlás képzésekben részt vevő fiatal sportolókkal csapatszinten és egyénileg egyaránt dolgozom. Sportolók mellett az edzőknek és szülőknek nyújtok szakmai támogatást. 

A sport világa számomra nem ismeretlen közeg. Kis koromtól kezdve meghatározó szerepet tölt be az életemben. Magam is kosárlabdázó voltam, végig jártam az utánpótlás korosztályokat, ahol válogatottságig jutottam, illetve első osztályban is játszottam. Mindeközben tudatosan készültem, építettem a civil karriert, ami a (sport)pszichológia területén teljesedett ki.